Цибуля, тирса і пакет - це все, що потрібно для отримання гарного екологічного врожаю цибулі на підвіконні.

   Цей спосіб не новий. Але, впевнена, ще далеко не всіма перевірений і оцінений. Я сама оцінила його нещодавно і для себе вирішила, що для мене це буде єдиний правильний і доступний, швидкий і досить заощадливий варіант. До того ж цей спосіб дає можливість отримати велику кількість зелені взимку в умовах звичайної української квартири. 

 
Нам потрібно:


  1) Цибуля. Бажано дрібна, до 3 см в діаметрі. Чим дрібніша цибуля, тим більше зелені можна отримати з однакової “площі посадки”. Якщо немає дрібної, то беріть будь-яку, адже зелень ви все одно отримаєте.


  2) Целофановий пакет. Прозорий. Без ручок. Той, що пакують хліб у супермаркетах. Бажано, не дуже тонкий.


  3) Тирса. 2 великі жмені достатньо. Тирсу можна придбати в зоомагазині. Одного купленого пакета  вам вистачить на всю зиму, щоб вирощувати смачну зелень. А може ще й залишиться.

  


   Що ми робимо.

  Тирсу викласти в миску і обдати кип'ятком. Дати вихолонути . Поки охолоджуються наша тирса підготуємо цибулю.

  Очистимо від зайвого цибулиння і гострим ножем зріжемо хвостики десь на 1 см. Це потрібно, щоб наша цибулька швидше прокинулася і почала рости. Іноді кінчики такі тугі, що молода зелень просто не в змозі пробитися крізь них. Тому ми повинні їй допомогти.

  Далі все просто. Мокру тирсу  ретельно віджимаємо руками й складаємо в наш пакет рівним шаром. Висота шару повинна бути 5-6 см. Цього цілком достатньо для посадки нашої цибульки. Адже нам потрібне перо, а не ріпка.

  Потім беремо підготовлену цибульку і ставимо в тирсу щільно одну від одної, щоб не було пустот . Так цибулька буде триматися і не перевернеться в пакеті. Коли пакет заповнили шаром цибулі зав'язуємо зверху і ставимо в тепле  світле місце. Тобто на підвіконня біля батареї.  Все!



  Пакет тримаємо зав'язаний , доки зелень не сягне  самого верху. Тільки потім можемо розв'язати: нехай росте далі.

  За 2 тижні маємо гарну, чисту зелену цибульку. Таку можна дати й малюкам, адже це зелень, яка пройшла самий екологічний в світі спосіб вирощування. 


Головні переваги вирощування цибулі в тирсі:

1) Швидкість отримання врожаю. Зелень можна отримати вже за 2 тижні.

2) Чистота при вирощуванні. Немає ні землі (якщо цибуля росте в горщиках в землі), від якої треба потім звільняти цибулю, засипаючи землею всю кухню. Ні запаху лушпиння води, який незмінно присутній, якщо цибуля росте старим способом в баночці з водою. Тільки чиста тирса.

Таку зелень можна навіть не мити перед застосуванням.

3) На малій площі можна отримати достатню кількість зелені..

3) На малій площі можна отримати достатню кількість зелені.



Теги:

Залишити коментар