Отже, наше насіння, нарешті, зійшло.

Насіння перцю сходять не рівномірно.

   Capsicum annuum сходить швидше (від 7 до 15 днів) і доволі дружно. Цей вид представлений п'ятьма одомашненими групами, такими як: перець вишня - Cerasiforme; конусоподібні перці - Conoides; червоні конусоподібні перці - Fasciculatum; дзвінок, або солодкі перці - Grossum; чилі, або кайенский перець - Longum. Плоди таких чилі досить м'ясисті, мають приємний смак. Сорти цього виду відрізняються ранніми термінами дозрівання.

   Хабанеро - більш примхливий і вимогливий до умов вирощування. Цей перець може сходити 20- 30 днів. А іноді й довше!

Після посіву насіння (07.02) пройшло трохи більше місяця. Сьогодні 11.03. Отже, ось, що ми маємо.

Це через 7 днів:


  

Це через 15 днів:

Через 20 днів:




  На цій стадії, через 30-40 днів після посіву, проводимо першу підгодівлю молодих сходів. Підживлення проводять 25 г суперфосфату + 15 г аміачної селітри + 10 г безхлорного калію на 10 л води. Цим розчином проливаємо сіянці. Підживлення проводимо на вологу землю. Або на суху, але після підгодівлі добривом треба полити ще чистою відстояною водою, щоб уникнути опіків коренів. Ще добре показує себе нітроамофоска. 50 г на 10 л води. Через тиждень після підгодівлі можна проводити першу пікіровку.

  Пікіровка розсади перцю

  Сіянці в стадії 2-3 справжніх листочків готові до пікіровки. Пікіровку проводимо в індивідуальну тару в стаканчики 100 мл. Земля повинна бути поживною і збалансованою. Можна купити землю для розсади, додавши в неї трохи піску. Якщо ми беремо городню землю, то необхідно її прожарити в духовці протягом 1 години на повільному вогні з прочиненими дверцятами. Після цього додати в неї пісок, бажано низинний торф, перліт у співвідношенні 2:1:1:0,5. В землю, також, корисно підмішати трохи порошку фундазолу для профілактики грибних захворювань.

  Починаємо пікіровку. Земля, в якій ростуть наші сіянці, повинна бути підсушеною і ні в якому разі не мокрою, тому що при вилученні з неї ростків перцю їх тендітні корінці можуть легко порватися. Акуратно дістаємо наш сіянець із землі. І тепер можна просто пересадити його в інший стаканчик, але я прищипую найдовший корінець. Буквально трошки, щоб стимулювати розвиток  коренів. Як відомо: яка коренева, така і крона. Те ж можна сказати і про перець. При розвиненій мочкуватій кореневій системі ми отримаємо і розвинену крону з великою кількістю гілочок і квітів, а потім і плодів. В принципі, прищіпка - не обов'язкова умова.

  Прищіпнув сіянець, висаджуємо його в стаканчик, заглиблюємо, майже, до сім'ядольних листочків. Важливо: якщо наша розсада вже переросла і більше 4-5 см, то заглиблювати потрібно на меншу висоту. Перці не люблять сильного заглиблення кореневої системи. Їх коренева повинна добре прогріватися і дихати. Чим глибше корінь, тим важче паросткам дихати.

   Сіянці, посіяні в індивідуальні ємності, можна не пікірувати.

   Стаканчики з розсадою виставляємо в світле тепле місце для гарного вкорінення. При сильному весняному сонці не зміцнілі рослини краще поки притіняти.




Розсада перцю через 2.5 місяці. Готова до висадки у грунт.







    Автор: admin
  • Категорія: Все про перець
  • Дата: 2018-03-05
  • Переглядів: 2124
  • Коментарів: 0

Залишити коментар