Найкращий спосіб розмноження сортових кімнатних гібіскусів- це прививка на звичайний червоний гібіскус. 

   Живцювання- найпоширеніший спосіб розмноження сортових гібіскусів. Але зараз існує безліч гібридів, які неможливо розмножити простим живцюванням. Зрізаний живець не пускає коріння ні у воді, ні в будь-якому іншому субстраті. Тому найкращий спосіб для таких капризунчиків - це прививка зрізаного живця на звичайний червоний гібіскус, це може бути як махровий вид, так і звичайний - дзвоником.

   На перший погляд може здатися, що це важкий і трудомісткий спосіб і підходить далеко не для новачків. Але можу запевнити вас, що це не так. Розмножити гібіскус таким способом під силу, навіть, не досвідченому квітникарю. І ви зараз в цьому переконаєтесь. До того ж це дуже цікавий процес, а результат вас порадує, обіцяю.

   Отже, приступимо. Я хочу привити живець гібіскусу сорту  wall flower. Прививати краще наприкінці зими-березні, або у вересні-жовтні. Живці повинні повністю визріти. Напівздерев'янілий живець- найкращий матеріал для прививки. Також треба враховувати один нюанс: товщина підщепи і нашого живця повинні бути однакові та  не менше 5 мм.

  Отже,  нам потрібно: живець гібіскусу довжиною біля 10-15 см, підщепа (червоний гібіскус, в мене - червоний дзвоник), ФУМ стрічка, спирт, гостре лезо, кілочки для підв'язки, поліетиленовий пакет. 


   Лезо гарно продезинфікуємо спиртом.

   Акуратно рівненько зрізаємо лезом  нашу підщепу (тобто червоний гібіскус) на 3-4 см від поверхні землі. Потім розщеплюємо лезом наш  зріз на підщепі по центру на глибину до 1 см

  


  

  Видаляємо всі нижні листи з  сортового живця wall flower, залишаючи не більше чотирьох. Якщо гібіскус має велике листя, то два нижніх листа треба ще зрізати наполовину. Це робиться для того, щоб наш живець не випаровував багато вологи.

   Акуратно лезом робимо косі зрізи на прищепі -живцеві так, щоб отримати такий собі "кілочок", який ми вставляємо в наш розщеплений стовбур підщепи - червоного гібіскусу. Краї повинні співпадати. І гарненько обмотуємо ФУМ -стрічкою.Можна використовувати будь-яку обмотку. Навіть і бинт. Прищеплений живець підв'язуємо з двох боків до кілочків, щоб рослина не хиталася. Накриваємо зверху поліетиленовим пакетом. Ставимо в світле місце і чекаємо. Зазвичай чекати треба 1-1,5 місяці.

   

  


   

   Знімати пакет потрібно, як тільки ви побачите молоді листочки на верхівці вашої прищепи. Робити це потрібно  поступово: спочатку розірвати пакет в кількох місцях,а через 2-3 дні й зовсім зняти. ФУМ стрічку зразу не розмотуємо. Почекаємо ще кілька днів після зняття пакету.

   В мене на фото гібіскус прищеплювався наприкінці вересня. Зараз 3 листопада. Рослинка живенька, листочки підняті, а це значить, що через 10-15 днів я вже зніму пакет.




Залишити коментар