Вермикуліт, на мій погляд, найкраще підходить для зберігання тендітних ризом ахіменесів.

   Жовтень.  Потихеньку я починаю  прибирати свої ахіменеси з підвіконня під стіл, на підлогу, або в інше не примітне місце і припиняю полив. У жовтні майже всі сорти починають підсихати, квіти обсипаються і вазон приймає не охайний вигляд.  Тому я не чекаю повного висихання кущиків, а починаю "підганяти" їх такими діями  до швидшого сну. 

   
   Листопад.  Наприкінці листопада всі кущики засохли і тепер можна викопувати ризоми. Насправді для мене викопка ризом- це дуже приємне і цікаве зайняття. Завжди цікаво розкопати кущик і подивитись що ж там наросло. Якого розміру? Скільки? Особливо цікаво спостерігати за новими сортами.     є     ризоми просто величезні, до 3-4 см у довжину. Цього року в мене з'явився такий сорт Nocturne. Такі приємно й посадити і продати. А є сорти, яки не дають великих і, навіть, середніх ризом. Одна дрібнота.

   
   Отже повертаюся до зберігання ризом ахіменесів.
   Особисто для мене є два способи:
1. У горщику , не викопуючи.
2. У вермикуліті.

   
   У горщику я зберігаю лише молоді екземпляри, посаджені свого часу з живців. Тобто, якщо я не впевнена у тому, що рослина сформувала ризоми, то я й не виймаю її з горщика. Після засихання кущика я його просто зрізаю і ставлю горщик у прохолодне сухе місце. Раз на місяць акуратно, без фанатизму зрошую землю. 
   Зберігання у вермикуліті- мій улюблений спосіб. Він, на мій погляд, є самим безпечним для ризом. Вермикуліт використовують широко у квітникарстві як розпушувач. Але мені більше до вподоби його гігроскопічні властивості. 
  

 
   Викопані і очищені від землі ризоми просушити кілька годин. Можна розсортувати по розміру.
  

  
   Потім беру пакетики зіп, зі струною і складаю ризоми по сортах у пакетики. Насипаю 1-2 чайні ложки вермикуліту , закриваю пакетики , підписую маркером назву. Пакетики складаю в коробочку і зберігаю у прохолодному місці до весни. Раз на 2-3 тижні  передивляюсь ризомки видаляючи ті, що підгнили або струхлявіли. 
  

  

  
    Такий спосіб зберігання дозволяє мені завжди контролювати якість і кількість своїх ризом. До того ж , якщо у вас багато сортів, то таке зберігання істотно економить вам місце. Одна маленька коробочка- це не 15-12 горщиків під ванною. 



Залишити коментар