Синеголовник плоский(лат. Eryngium planum)

  • Код продукту: TOV60.1
  • Наявність: Немає в наявності
  • 0.00 грн

  • Без ПДВ: 0.00 грн


Синеголовник плосколистний, або Синеголовник плоский (лат. Eryngium planum) -


   Багаторічна рослина, вид роду Синеголовник (Eryngium) сімейства Зонтичні (Umbelliferae).

   Стебла висотою до 1 метра, у верхній частині гіллясті. Всі частини рослини, особливо верхня, мають блакитний або фіолетовий відтінок.
   Листя жорсткі, шкірясті, по краях з колючими зубцями.
   Квітки з блакитними або синіми пелюстками зібрані в щільні яйцеподібні головки довжиною до 2 см. Цвіте синеголовник плосколистний в червні-липні.
   Плоди яйцевидні, лускаті довжиною до 3 мм.


   Синоніми: синій чортополох, успокойная трава, Пустошний чортополох, синя колючка, берізка лугова, будяк синій, будячок, зябра невеликий, заячий лист, золототисячник, колючка, колючка, Миколайки, міколайці, миколайчики, пальчик, перекотиполе, перенос-зілля, переполошник, полунушник, корбан, сінеголов, синьоголовник, Хілін, чертогон, чортополох, чертопугальник.


   У народній медицині водний настій і відвар трави рослини використовують як відхаркувальний, заспокійливий і кровоочисний засіб при  кашлі, хронічних бронхітах, головному болю, кашлюку і, особливо, при безсонні і нічних кошмарах. У вигляді полоскань відвар синьоголовником рекомендують при запальних процесах порожнини рота і зубного болю. З цією ж метою застосовують і горілчану настоянку трави (столову ложку трави на стака горілки).

   У зв'язку з невеликими запасами рослини необхідний природоохоронні заходи щодо збереження в заказниках цього цінного виду.


Написати відгук

Примітка: HTML не опрацьовується!
    Поганий           Хороший