Ледебурія суспільна (Ledebouria socialis)

  • 0.00 грн
  • Без ПДВ: 0.00 грн
  • Наявність:Немає в наявності
  • Код продукту: K27Ледебурія суспільна (Ledebouria socialis)

у продажу цибулина у горщику

Ледебурія - багаторічна рослина, що належить до сімейства Спаржевих (Asparagaceae) формує м'ясисті коріння і цибулини, і, по суті, може бути зарахована і до цибулинних кімнатних культур. Але, тим не менш, розглядати Ледебурію краще як трав'янистий багаторічник - адже розростається вона саме як садові побратими, постійно нарощуючи ширину і обсяг «куртин».

«Цибулинки» маленькі, довжиною всього до 2-х см, утворюють численні соковиті білі коріння. Цибулини щільно розташовані в густий куртині, що створює повну ілюзію трав'янистої рослини. Поступово лише кілька рослин так розростаються, що повністю заповнюють ємність змішаним «мереживом» з великого гарного листя. 

Листя ланцетні, частіше за все з класичною формою і цілісним краєм. У довжину вони досягають максимум 13 см, але здаються дуже великими і ефектними. Найпривабливішою частиною Ледебурії, безумовно, є її забарвлення. На зелених листових пластинах яскраво проступають плями і нерівномірні смуги, які надають ефект «тваринного» візерунка.

Період цвітіння Ледебурії охоплює весну і літо. З центру розеток піднімаються соковиті і досить потужні квітконоси, які вінчаються пухким пензлем суцвіть. Ажурне суцвіття Ледебурії (до 50 бутонів) чудово контрастує з грубими на вид листями. Рожеві або білі витончені дзвіночки діаметром всього близько 0,5 см здаються зворушливо крихкими, а саме цвітіння - разюче ажурним.

Догляд за Ледебурією

Ледебурію складно назвати і холодостійкою, і теплолюбною культурою. Температури для утримання цієї рослини повинні бути помірними і стриманими. Навесні і влітку оптимальні показники обмежені 21-24 градусами. Мінімальна температура, яку може витримати рослина - 8 градусів тепла. Але в холоді рослина втратить свою декоративність. Влітку Ледебурію можна виставляти на свіже повітря, на балкон, або навіть, в сад.

Поливи для Ледебурії проводять дуже акуратно, підтримуючи стабільну, але легку вологість грунту. Ледебурія дуже схильна до гнилей, і, навіть,  просте перезволоження може викликати поширення гнилей по цибулинки. Тому полив Ледебурії проводять, коли підсохне верхній шар субстрату (від 3-х см до середини горщика), невеликою кількістю води.

Для Ледебурії використовують універсальні комплексні добрива в стандартній дозі, яку рекомендує на упаковці виробник.
Чим рідше проводять пересадки рослини, тим краще: зміну ємностей для Ледебурій потрібно проводити тільки в міру необхідності, при повному освоєнні їм простору ємності. Оптимальна частота - від 1 разу на 3 роки. Грунт для Ледебурій підбирають найлегший і пухкий. Для Ледебурії підійде універсальний субстрат. Якщо ви складаєте субстрат самостійно, то змішайте листову землю з дерновою і піском в співвідношенні 2: 1: 1. При пересадці Ледебурії зберігають рівень заглиблення до 1/2 висоти цибулин. На дно ємності бажано закласти дренаж.

Написати відгук

Написати відгук

Примітка: HTML не опрацьовується!
    Поганий           Хороший