Тубероза біла, поліантес бульбоносний (Polyanthes tuberosa)

  • Код продукту: cibulja11K56
  • Наявність: На складі
  • 40.00 грн

  • Без ПДВ: 40.00 грн


Тубероза біла, поліантес бульбоносний (Polyanthes tuberosa)


У продажу: сімейка з 4-6 цибулин

Переваги квітки - сильний, терпкий аромат, що увібрав в себе запахи арабського жасмину, білої лілії, конвалії, квітучого лимона, гіацинта. Пелюстки туберози мають щільну текстуру і зовні нагадують воскові або порцелянові. Недарма на Батьківщині в Мексиці його називають «кам'яною квіткою»


Цибулинна рослина з сімейства амарилісових  з Центральної Америки. Рослина теплолюбива, у відкритому грунті зимує тільки на півдні. У наших краях бульбоцибулини до настання морозів потрібно викопувати і зберігати в сухому прохолодному приміщенні (при температурі 15-20 °), якщо рослину було висаджено у відкритий грунт.

Якщо тубероза зростає у вас в горщику, то їй також необхідний період спокою взимку. У цей час горщик ставлять в сухе затінене місце (наприклад під стіл або на шафу) і не поливають до лютого місяця.

Догляд за туберозою аналогічний догляду за амарилісом (гиппеаструмом).

У квітниках рослини ефектні в невеликих групах на середньому плані. Як правило, квітконосам не потрібно опор, адже це не гладіолуси, у яких під вагою великих суцвіть згинаються стебла. Туберози садять куртинами на глибину 2-3 см досить щільно (5 × 10 см).

Влітку необхідно стежити, щоб по краях цибулин не було діток. Якщо їх відразу не виламати, то квітковий пагін зупиниться в рості, і сил на цвітіння не вистачить. Раз на місяць удобрюють туберозу коровяком- це сприяє гарному цвітінню.

До речі, ніяким нападкам шкідників і хвороб ці квіти не піддаються. Така пластичність культури дозволяє вирощувати її навіть тим, хто з'являється на дачі тільки на вихідні.

Цвітіння в грунті буває дуже довгим - до місяця. Квіти сніжно-білі махрові, з чудовим ароматом. Кожна воскова квітка - як маленький шедевр з порцеляни. Найбільший на стрілці - нижній - досягає 4 см в діаметрі.

Зазвичай цибулини викопують до настання перших заморозків: в кінці вересня-початку жовтня. Спочатку їх висушують при кімнатній температурі, а потім можна опустити в підвал в коробці або ж зберігати при кімнатній температурі в сухому місці.


Розмножується тубероза дітками.

Написати відгук

Примітка: HTML не опрацьовується!
    Поганий           Хороший