Тут я розповім як правильно вибрати і підготувати насіння перцю до посіву. Як вибрати і підготувати ґрунт для розсади. Як правильно посіяти насіння.

Посів насіння на розсаду проводять не раніше лютого (краще після 10 числа).

Насіння повинно бути щільне, при натисканні - тверде.

Якщо насіннячко при здавленні з двох сторін ребра стискається і деформується, то такий матеріал не проросте, тому що не має зародка, а лише оболонку.  На фото : 1- насіння для посіву, 2-  не придатне для посіву.


Також є насіння з вираженим чорним центром. Воно теж не придатне для посіву. Це насіння не визріло. При зберіганні такого насіння зародок почорнів. Його теж потрібно відбраковувати. На фото : 1- насіння для посіву, 2- не придатне для посіву.



Підготовка насіння і ґрунту. Насіння знезаражуємо в міцному розчині марганцевокислого калію (аптечний марганець) протягом 30 -40 хв. Насіння після знезараження промиваємо водою і замочуємо в живильному розчині: 1/3 чайної ложки складного мінерального добрива на 1 л води. Не менш ефективний і такий розчин: гумат, або Епін, або Янтарна кислота, або Циркон, або гетероауксин, або Фумар- за інструкцією.

  Температура води для розведення стимуляторів повинна бути не менше 25-28 град. Насіння поміщаємо в мішечки і замочуємо на 2-24 години в залежності від виду стимулятора. Така поживна обробка насіння сприяє швидкому і дружньому їх проростанню, а також прискоренню і підвищенню раннього врожаю перцю. Далі мішечки з насінням виймаємо з живильного розчину, злегка обприскуємо чистою водою і кладемо на блюдце на 0,5 -1 діб при температурі 25◦С. Посів таким насінням може дати сходи вже на 5 - 6-й день. Також можна сіяти відразу, не підсушуючи насіння.

Насіння деяких сортів проростають до місяця.

Ґрунтова суміш для посіву насіння, одна з:

1) торф + пісок + легка листова земля в співвідношенні 1: 1: 2;

2) грунт для розсади (куплений в магазині) + річковий пісок просіяний в пропорції 1: 0,5;

3) кокосовий субстрат + пісок в співвідношенні 1: 0,2.

У будь-яку обрану суміш на відро додаємо 2 столові ложки деревної золи і 1 столову ложку суперфосфату, все добре перемішуємо. 


Маркування горщиків. Перед висіванням насіння необхідно промаркувати горщики по сортам. Якщо це невеликі горщики для розсади (у мене на 250 мл), в яких буде зростати по 1 сорту перцю, то можна просто підписати сорти і приклеїти на горщик. У кожен горщик я висівають по 5-6 насінин.


Якщо у вас багато сортів і спеціальні касети для розсади на багато осередків (у мене на 44 комірки), то можна зробити більш зручним способом. Промаркувати осередки по довжині і ширині (у мене цифри з 1 по 11 -по довжині касети, і букви А, Б, В, Г - по ширині). Потім в блокноті я записую, наприклад: Сорт Табаско- А-1, сорт Конфетті- А-2, сорт Лисеня - А-3 ... і.т.д. І так всі 44 клітинки. Це означає, що я в клітинку А-1 сію насіння сорту Табаско, в клітинку А-2 -сію сорт Конфетті, в клітинку А-З-  сорт Лисеня ...

Іноді бувають довгі назви сортів. Часто назви вигоряють, або змиваються. Один рік всі мої папірці щось з'їло, коли я почала виносити свої посіви на вулицю для загартовування. Тому я придумала для себе більш зручний спосіб маркування сортів: літери і цифри.



Посів насіння. Насипати в горщики (касети) ґрунтову суміш не доходячи до верха на 2-2,5 см.   Закип"ятити воду пролити кожну ячейку(горщик). Вода повинна витікти у піддон. Так наш ґрунт простирилізується. Також я це роблю для того, щоб насіння попало в тепле середовище і швидше зійшло. Дати ґрунту охолонути до 40-45 градусів і розкласти насіння перцю по поверхні. Присипати сухою землею шаром 1 см. Злегка ! придавити, або збризнути теплою водою.



Накрити посіви склом, або плівкою і поставити у тепле місце для проростання. В мене горщики стоять на підвіконні ближче до батареї.



Провітрювання посівів. У перші кілька днів після посіву насіння я просто витираю сухою ганчіркою конденсат, що утворюється на внутрішній стороні  кришки, плівки або скла, якими накриті мої горщики. Після того, як конденсат перестає утворюватися, або його стає незначна кількість я залишаю посіви в спокої і чекаю сходів.


    Автор: admin
  • Категорія: Все про перець
  • Дата: 2018-02-12
  • Переглядів: 8580
  • Коментарів: 0

Залишити коментар