Лісовий (або епіфітний) кактус або шлюмбергера (різдвяник, зігокактус ),  а також  рипсалідопсис відносяться до таких рослин, що не мають проблем з розмноженням. З цим впорається, навіть, новачок, у якого  немає досвіду у квітникарстві. До того ж ці рослини дуже легкі у догляді.

   Сьогодні я розповім як легко розмножити шлюмбергеру, або рипсалідопсис.

   
   Є два основних способи розмноження: сегментами і насінням.

   
   Обидва способи мають свої переваги і недоліки. Розмноження сегментами легке і швидке. Із десяти посаджених сегментів приживаються вісім-дев'ять, і це дуже великий показник для кімнатних рослин. До того ж зберігається сортність рослини, а це дуже важливо, тому що зараз ціни на деякі сорти сягають сотень, а то й тисяч  гривень за сегмент!  Один недолік цього способу- це обмежена кількість матеріалу для посадки. З одного куща шлюмбергери не візьмеш багато живців для розмноження. Дорогі сорти наростають дуже повільно і не дуже люблять, щоб їх общипували з всіх боків.

  
   Розмноження насінням більш трудомістке, але й більш цікаве. З однієї коробочки можна отримати до 20 екземплярів рослин. Але, як на мене, недоліків теж достатньо. По-перше рослини з насіння дуже повільно розвиваються. Сегменти в них маленькі, хоч и швидко наростають. Цвітіння може настати аж через 3-4 роки. І збереження сортності стоїть під великим питанням. А коробочки з насінням з'являються далеко не у всіх сортів.
   Але я розповім вам про обидва способи.  Вибирати вам.)

   
Розмноження сегментами

   
   Нам знадобиться: доросла рослина шлюмбергери або рипсалідопсису, маленькі пластикові стопочки на 50 мл, в дні яких ми зробимо дірочки, легка і поживна земля :
  • кокос+пісок у відношенні 3:1
  • перегній + пісок у відношенні 3:1
  • торф+ листяна земля+ перліт у відношенні 1: 1: 0,2
1. Наповнюємо  ґрунтом стопочки;
2. Акуратно відламуємо сегменти від дорослого куща. Вони повинні бути дозрілі, отже тверді і пружні. Якщо у вас на кінцях тільки м'які, ніжно -зелені молоді , то потрібно відривати живець з кількома сегментами, щоб той, що ви садите у землю був дозрілий. Найкраще- це 2-3 сегменти. Але якщо дозрілий, то достатньо й одного.
3. Садимо сегменти у 
 ґрунт трохи прижимаючи з боків. Акуратно поливаємо.

4. Ставимо в тепле місце. Не накривати! 

   
   Поливаємо акуратно по мірі підсихання землі. Через місяць у стаканчику вже буде достатньо біленьких корінців. 

  


  

Через два місяці можна пересадити в більш поживний субстрат (це стосується рослин, які вкорінювались у кокосі).

  


   

Розмноження насінням

  

На деяких дорослих рослинах з'являються отакі коробочки:

   


   

Вони повинні дозріти. Це легко визначити: дозріла коробочка стає м'яка, наче напівпрозора. Відокремлюємо її від рослини і акуратно роздавлюємо пальцями. Побачимо чорне насіння розміром з макове зерно. Промиваємо у воді і підсушуємо на ганчірочці. З однієї коробочки можна отримати штук 30 насінин.

   Потім сіємо їх у поживну землю: торф+ пісок+листяна земля у співвідношенні 1:1:3. Можна купити у магазині землю для розсади. Зверху бризкаємо з розпилювача і ледь притрушуємо землею . Не більше 0,5 см. Накриваємо склом, або плівкою і ставимо в тепле світле місце.

   Сходи з'являються протягом 14 днів. Не допускаємо на склі сильного конденсату.   Після появлення сходів через 2-3 тижні можна починати загартовувати наші рослинки. Після появи 3-4 сегментиків можна починати пікіровку.

   




Залишити коментар